Güzelce Mah. İskenderun Cad. No:6 E-5 Üzeri Büyükçekmece / İSTANBUL
trenfr

Yönetim Kurulu Başkanımızın Röportajı

06.12.2019
385
Yönetim Kurulu Başkanımızın Röportajı

Yönetim Kurulu Başkanımızın Röportajı

Yönetim Kurulu Başkanımızın kobitrend adlı medya bilişim şirketiyle röportajı;

“Türkiye’de Roadblocker üreterek NATO projesi yapan tek firmayız”

Öncelikle sizi ve firmanızı tanıyabilir miyiz?

1968 yılı Sivas doğumluyum. 6 yaşında İstanbul’a yerleşerek ilköğretimi bitirdikten sonra orta ikiye geldiğimde okulumu imkansızlıklar nedeniyle bırakmak zorunda kaldım ve iş hayatıma Mahmutpaşa’da bir tekstil firmasında gömlek kumaşı satarak başladım. Uzun süren işçilik hayatımı Kapalı Çarşı’dan mezun olarak bitirdim.

Yıllar su gibi akıp gitti. 25 yaşında evlendikten sonra ortaokulu, akabinde liseyi dışardan bitirdim. Üniversiteyi ilk kazandığımda maalesef babamın ölümü nedeniyle kayıt yaptıramadım. Daha sonra üniversiteyi ikinci sefer tekrar kazanarak kayıt yaptırdım ve öğrencilik sürecim devam ediyor.

Stop Grup firmasını 2010 yılında ikinci şirketimiz olarak kurduk. Kuruluş amacımız önce çit sektöründe son kullanıcıya hizmet vermekti lakin gelişen olaylar bizi bariyer gurubunda üretici olmaya itti. Şu an Mantar bariyer ve Roadlocker konusunda Türkiye’nin en önemli üreticilerinden biriyiz.

Her yıl ülkemizi yurtiçinde ve dışındaki fuarlarda temsil ediyoruz. Yaklaşık 20 kadar ülkeye ihracatımız var. Türkiye’nin Roadblocker üretip bir NATO projesi yapan tek firmasıyız. Yurtiçinde Roketsan, Havelsan ve Kara Kuvvetleri gibi önemli kurumlarla çalışıyoruz.

Müşterilerinize sunmuş olduğunuz ürün ve hizmetler neler?

Müşterilerimize imalatını yapmakta olduğumuz güvenlik ürünleri olan; Road Blocker, Hidrolik Mantar Bariyer, Manuel Mantar Bariyer, Kollu Bariyer ve Otomatik Geçiş Sistemlerinin satışı yapıyoruz.

Ayrıca; yine kendi üretimimiz olan Stopçim çit ve yol kapanlarının satışını yapıyoruz. Teknik servis hizmetlerimizi aralıksız devam ettirerek üst düzeyde müşteri memnuniyeti oluşturmuş durumdayız.

Son dönemlerde üstlenmiş olduğunuz projelerinizi bizlerle paylaşır mısınız?

Türkiye’nin en önemli kurumlarından olan Havelsan ve Roketsan A.Ş.’nin çok ciddi projelerini aldık. Ankara’da Kara Kuvvetleri Karargahı’nın tüm giriş – çıkışlarını road blocker yaparak kontrollü geçiş sağladık. Yurtdışında Suudi Arabistan ve Libya’da devam eden projelerimiz var, bunlar projelerimizden bazıları…

Yurtiçi veya yurtdışında katıldığınız veya katılacağınız fuarlar organizasyon veya etkinler hangileri?

Rutin olarak yurtdışında Dubai ve İngiltere’deki dünyanın en büyük güvenlik fuarlarına katılıyoruz ve önümüzdeki yıl içinde de yerlerimizi ayırtmış durumdayız. Katılımcı olarak önümüzdeki yıllarda da bu fuarlarda olacağız. Yurt içerisinde ise İstanbul’da yapılan İsaf Güvenlik Fuarı’na ve Ankara İsaf Exclusive Güvenlik Fuarları’na katılıyoruz. Önümüzdeki yıllarda da katılımcı olmaya devam edeceğiz.

Sektörde rakiplerinizden nasıl farklılaştığınızı düşünüyorsunuz? Müşterileriniz neden sizleri tercih etmeli?

Öncelikle en kaliteli ürünü maliyetten kaçmadan üretiyoruz. Ürünlerimizin tümü tek kalite, yani 2. tip muadil daha uygun fiyatlı, kalitesi daha düşük ürün imalatı yapmıyoruz. Bu bizim prensiplerimizin başında geliyor. Satışını yapmış olduğumuz ürünlerin, montajını yapmış olduğumuz projelerin teknik servislerini aksatmaksızın yapıyoruz. Müşterilerimize periyodik bakım anlaşması önererek, ürünlere yapılması gereken rutin bakımlar hakkında bilgilendirme yapıp eğitimler veriyoruz. Bu da bizi müşteri kanadında güçlü kılıyor.

Müşterilerimiz bizi; yüksek müşteri memnuniyeti sağladığımız, istisnasız tüm müşterilerimize teknik hizmet sunduğumuz, tek tip ve en kaliteli malzemeyi kullanarak ürünlerimizin imalatını yaptığımız için seçmeliler.

 

Referanslarınızdan bizlere bahseder misiniz?

Türkiye’de roadblocker üreterek NATO projesi yapan tek firmayız. Kosova NATO Projesi bunun en güzel örneğidir. Yurtiçinde ise Roketsan, Havelsan çok önemli ve stratejik olup önemli referanslarımız arasındadır. Ayrıca; Kanal D, İsbak, Coca Cola, Akçansa, İstanbul ilçe belediyeleri vb. birçok değerli referansımız mevcuttur.

2017 yılı firmanız açısından nasıl geçti? 2018 yılından beklentileriniz neler?

2017 yılı firmamız için büyüme olarak bizi mutlu eden, kadromuzu genişleterek imalatımızı yaptığımız, Ar-Ge çalışmalarıyla ileriye taşıdığımız bir yıl oldu. 2018 yılında da en az 2017 yılı kadar büyümek, ürün gamımıza yeni ürünler eklemek, dış ticaretimizi daha da geliştirmek, bayilik sistemimizi güçlendirerek firmamızı tamamen kurumsal bir yapıya geçirmek en önemli hedeflerimizdendir.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Ülkemiz zor günlerden geçiyor… Böyle bir psikolojiyle inanın hiçbir şeyin önemi yok. Biz Stop Grup ailesi olarak bu zor günlerde üzerimize düşen görevi yaparak daha çok çalışıyoruz. Daha çok insana istihdam sağlamaya çalışıyoruz. Bu zor günlerin kısa bir sürede bitmesi, ülkemizin savaş ortamından uzak mutlu günlerine bir an evvel dönmesi umudu ile ülkemin güzel insanlarını selamlıyor, savaş ortamındaki askerimize başarılar diliyorum.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Open chat